Nepaisant to, kad šiuolaikiniame interjero dizaino pasaulyje įvairių medžiagų gamintojai vos ne kasdien pristato po naujieną, keičiasi vartotojų norai ir vieną trend’ą keičia kitas, yra dalykų, kurie populiarumo viršūnėse įsitvirtina ilgam. Vienas jų – matiniai paviršiai interjere.
Nuo modernių minimalistinių apartamentų iki jaukių šeimos namų užmiestyje – dažname interjere sutiksime matinės apdailos elementų. Tad, kokios gi priežastys lemia matinių paviršių neblėstantį patrauklumą ir kodėl verta juos naudoti interjere? Panagrinėkime kartu!
1) Subtilu, rafinuota, skoninga
Subtilu, rafinuota, skoninga – tokie būdvardžiai pirmiausia ateina į galvą, žvelgiant į matinius paviršius interjere. Matiniai baldai žavi subtilia elegancija. Skirtingai nuo blizgių paviršių, kurie kartais gali atrodyti pernelyg ryškūs, pretenzingi, matiniai paviršiai kuria ramią, subtilią, rafinuotą estetiką. Anot interjero dizainerės Dalios Gerasimavičienės, šiuo metu vyrauja matinių paviršių su tekstūra tendencija. Tokio tipo matiniai paviršiai suteikia interjerui jaukumo, minkštumo ir prabangos. Vienspalvius paviršius lengva derinti su matiniais tekstūriniais paviršiais, taip sukuriant turtingą ir skoningą interjerą.
Nuotraukoje: Egger | U999 TM28, Juoda, matinė, sinchroporos
2) Unikali jutiminė patirtis
Matiniai paviršiai pasižymi unikalia jutimine patirtimi – švelnios aksominės medžiagos ar bangų mūšos nugludinto akmens paviršių primenančią matinę tekstūrą išties malonu liesti.
Nuotraukoje: Egger | U702 PM - Pilka, kašmyro, matinė
3) Itin praktiškas pasirinkimas
Vienas iš matinių dekorų privalumų yra jų gebėjimas maskuoti trūkumus. Matinės tekstūros ne atspindi, o sugeria šviesą, todėl dulkės, įvairūs smulkūs defektai yra mažiau pastebimi. Interjero dizainerė Dalia Gerasimavičienė pritaria, kad matiniai paviršiai yra mažiau įnoringi ir ilgiau išlaiko švaros, tvarkos pojūtį. Dėl šios priežasties, matinė apdaila – protingas sprendimas intensyvaus judėjimo vietose, pavyzdžiui, koridoriuose, virtuvėje, vaikų kambariuose. Na, o matinės baldinės plokštės, apskritai, vienas praktiškiausių pasirinkimų, nes jų matinis paviršius yra gana atsparus įbrėžimams, pirštų antspaudams, jį lengva prižiūrėti. Visgi, mūsų baldinių medžiagų specialistė Vilma Liekienė visuomet pabrėžia, jog labai svarbu suprasti – kad ir kokių pažangių techninių parametrų medžiaga bebūtų, tikėtis, kad baldinės medžiagos bus 100 proc. atsparios bet kokiam aplinkos poveikiui, nereikėtų. Net ir patvariausias paviršius gali būti sugadintas netinkamai jį naudojant, neskiriant dėmesio deramai jo priežiūrai.
4) Matinės tekstūros universalumas
Gerai subalansuotas dizainas pasižymi įvairiomis tekstūromis ir paviršiais, kurie susijungia į apgalvotą visumą. Interjero dizainerė Monikos Motiekaitės Naruševičienės teigimu, matinių paviršių derinimo galimybės ypač įvairiapusės ir lanksčios kūrybine prasme. Sodrus matiškumas gali būti tiek pagrindiniu interjero akcentu, tiek, atvirkščiai, veikia tarsi subtilus fonas, padedantis išryškinti nerūdijančio plieno prietaisų, metalinių detalių ar kitų interjero elementų spindesį.
Nuotraukoje: KOPA | 3509 RM - Rufus
5) Kuria harmoningą, atpalaiduojančią aplinką
Interaktyvių ekranų ir informacinio triukšmo perpildytame šiuolaikiniame pasaulyje žmonės ieško galimybių, kaip pailsėti, atsitraukti nuo nuolat dėmesio reikalaujančių aplinkos dirgiklių. Dėl šios priežasties, ne tik kuriant namų, bet ir darbo erdves, vis dažniau norima nuosaikių, „nerėkiančių“ matinių paviršių. Anot interjero dizainerės Monikos Motiekaitės Naruševičienės, subtilūs matiniai paviršiai leidžia kurti ramybės ir harmonijos pojūtį, o matinės tekstūros spalvų gama, ypač tonuota pastelė, suteikia jaukumo, ramybės, leidžia pailsėti nuo skaitmeninių ekranų pavargusiam žvilgsniui.
Dėkojame interjero dizainerėms Daliai Gerasimavičienei ir Monikai Motiekaitei Naruševičienei už pasidalinimą savo įžvalgomis.